POKRAČUJI NA ADRESE: http://strangeness13.blogspot.cz/

Červen 2012

Evanescence v Praze - na vlastní uši a občas i oči

29. června 2012 v 21:54 | Jenny the Strange |  Others
17. června 2012 arkansasští Evanescence poprvé navštívili Prahu. Někteří je viděli poněkolikáté, některým (včetně mě) se splnil sen. Téměř celý koncert jsem odezpívala (ehm..odeřvala) a to na mých hlasivkách bylo poznat ještě hodně dlouho. Kupodivu jsem se dostala opravdu blízko, někteří z nás odjížděli i s podpisy, ale je zajímavé, co se na koncertu stalo s mou myslí... Texty písní, které bezpečně znám, jsem zapomínala, a nedokázala jsem dát dohromady smysluplnou anglickou větu ve chvíli, kdy jsem to nutně potřebovala... Detailní popis koncertu naleznete níže.

17. 6. EVANESCENCE INCHEBA ARENA PRAHA

Začalo to jako úplně obyčejná neděle… Vstala jsem někdy po desáté hodině a stále mi to nedocházelo… Měla jsem v plánu vyjet ve tři hodiny odpoledne, ale nakonec jsme vyjížděli v půl čtvrté. V Praze jsme byli za chvilku - jízda přes Prahu byla delší. Bylo horko, ale proti tomu, co mě teprve čekalo, to nebylo skoro nic.K Výstavišti jsme dorazili okolo půl páté, ale než jsme našli Incheba arénu, která se krčí za Tipsportkou, bylo třičtvrtě.

Našla jsem ji podle zvuku - jen tak si takhle jdu tím areálem a slyším mou oblíbenou píseň The Other Side. Okamžitě jsem se vydala za zdrojem, takže jsem se dostala k aréně. Zvuk vycházel ven otevřenými vraty, které byly přímo proti pódiu. Skrčila jsem se a spatřila Tima McCorda a později i Amy Lee se zbytkem skupiny, jak zkoušejí. Rozbušilo se mi srdce a rozklepala kolena. Já opravdu viděla Amy! Po zkončení této písně začali hrát Your Star a já se vydala hledat vchod, který byl z druhé strany. Prázdno tam nebylo, ale čekala jsem tam víc lidí. V davu jsem si našla své místo vedle skupinky sedících fanoušků. Taťka odešel přeparkovat auto a tak jsem tam zůstala sama, vyzbrojena pitím ve flašce o objemu litr a půl - toho jsem později litovala, neboť se mi nevešla do tašky. Snažila jsem se v tom davu najít Rionku, protože jsem chtěla jednu z placek které rozdávala, ale nikde jsem ji neviděla. Sedící skupinka si pouštěla písničky a já jsem si všimla, že mají Riončiny placky . Čas kupodivu ubíhal celkem rychle, někdy před šestou hodinou jsem spatřila Rionku, ale nomohla jsem se k ní prodrat a tak jsem se musela obejít bez placky. Někdy po šesté se dav pohnul. Přišlo mi divné, že by pouštěli už v šest hodin, ale bylo to tak. Nejprve jsem šla do vchodu kde bylo míň lidí - byl to ovšem vchod pro tištěné vstupenky a tak jsem se musela vrátit, čímž jsem dost ztratila čas. Dopila jsem své pití a nezbývalo mi nic jiného, než prázdnou lahev hodit na zem. Očekávala jsem, že mi ze vstupenky budou snímat čárový kód a odtrhávat perforované části, ale ten týpek co pouštěl dovnitř, mi ji jen v prostředku natrhl. Pff… v prostředku natrhl… A byla jsem uvnitř.

Chvíli mi trvalo, než jsem se rozkoukala, ale pak jsem se sprintem vydala dolů po schodech a pak přímo k pódiu. K mému štěstí tam ještě moc lidí nebylo, asi tak 4 - 5 řad. V 18:11 jsem již stála asi tak 3-4 metry od pódia s přímým výhledem na mikrofon. Lidí tam přibývalo, takže jsem se z mého úžasného místa pohla někam, odkud jsem moc neviděla, ale rozhodla jsem se to řešit až po předkapele. Chvíli to vypadalo, že by to tedy mohlo začít o hodinu dříve, ale nestalo se tak. Bylo tam strašné horko a nedalo se dýchat. Pár lidí tam omdlelo a já málem také. Zalitovala jsem, že jsem si pití vypila než jsem šla dovnitř. Přesně v osm hodin se zhaslo a začala hrát předkapela Dying Passion. Nijak moc mě to neoslovilo, ale aspoň jsem zjistila, že vážně nic nevidím. Po skončení (20:45) jsem poprosila skupinku lidí přede mnou, jestli mě pustí, a naštěstí mi vyhověli. Slyšela jsem, jak si povídají o Riončině sukni a vzkazu pro Amy, a tak jsem se zeptala, jestli neví co v tom vzkazu je - ochotně mi to ukázali vyfocené na mobilu. Asi dva metry ode mě omdlela dívka - celkem jsem se bála, že se mi to povede také. Technici ještě ladili kytary, upravovali věci na pódiu, záchranáři rozdávali kelímky s vodou (ke mně se bohužel žádný nedostal) a občas někdo začal tleskat, či skandovat "AMY!" - obvykle se přidal skoro celý sál. Bylo 21:17, když v tom se zhaslo a všichni jsme začali křičet.

AmpRockTV - "The Words": Lost in Paradise

29. června 2012 v 20:57 | Jenny the Strange |  Novinky
V projektu AmpRockTV rockové hvězdy nahrávají videa, kde recitují texty svých písní. Do projektu se zapojili i Evanescence s písní Lost In Paradise. Klip je to opravdu krásný...


Evanescence v Praze - setlist

22. června 2012 v 21:03 | Jenny the Strange |  Others
17. 6. Evanescence poprvé zahráli v Praze. Co hráli naleznete níže i se záznamy - kvalita je různá, každopádně, děkuji všem, kteří své nahrávky dali na YouTube. Co si o setlistu myslím - byl sestaven dobře, novinky střídaly staré hity, příjemně mě překvapila Whisper, ale Swimming Home bych vyměnila za Never Go Back... Něco, co by se dalo nazvat recenzí koncertu se objeví co nejdříve ;)


Setlist:

 1. What You Want
 2. Going Under
 3. The Other Side
 4. Weight Of The World
 5. Made Of Stone
 6. Lithium
 7. Lost In Paradise
 8. My Heart Is Broken
 9. Sick
 10. The Change
 11. Whisper
 12. Call Me When You're Sober
 13. Imaginary
 14. Bring Me To Life
Přídavek:
 1. Swimming Home
 2. Your Star
 3. My Immortal
What You Want:


Evanescence v Praze - již dnes...

17. června 2012 v 12:53 | Jenny the Strange |  Others
Přijde mi to jako včera když jsem na Ev.cz našla zprávu, že Evanescence 17. června navštíví Prahu. Ten koncert bude dnes večer a já si to stále neuvědomuju... Ani tam nemám s kým jít, takže to bude vážně zajímavé, ale určitě tam půjdu :) Někteří to vážně prožívají, ale já jsem naprosto v pohodě... Ostraváci už jsou na cestě, Rionka už je v Praze od včerejška a za chvíli vyráží k Incheba areně... A já? Jsem doma a pouštím si Epicu... :) Každopádně v pondělí napíšu, jaké to bylo. Držte mi palce, ať se dostanu do kotle, nejlépe do první řady! :D