POKRAČUJI NA ADRESE: http://strangeness13.blogspot.cz/

Srpen 2012

Ev - The Other Side lyric video

31. srpna 2012 v 16:59 | Jenny the Strange |  Novinky
Včera jsem na Facebookových stránkách Evanescence narazila n a lyric video k písni "The Other Side". Nechtělo se spustit (This video is private), ale dnes už to konečně jde :) Doufám, že se k této písni dočkáme i videoklipu.


Epica plní sny

28. srpna 2012 v 11:17 | Jenny the Strange |  Epica
Má velice oblíbená nizozemská kapela Epica se zapojila do televizního pořadu Niks te gek (Nic není dost bláznivé), kde se plní sny mentálně postiženým. Největším přáním Ruurda Woltringa bylo nahrát jednu ze svých vlastních písní spolu s Epicou. Celá epizoda se v Nizozemsku bude vysílat 16. září.


Imaginaerum Movie

26. srpna 2012 v 21:05 | Jenny the Strange |  Nightwish
Tak jsme se dočkaly, termín premiéry filmu Imaginaerum je zveřejněn. Světová premiéra filmu i s koncertem Nightwish proběhne 10. listopadu 2012 v Hartwall aréně v Helsinkách. Soundtrack k filmu vyjde o den dříve. K tomu všemu bylo ještě zveřejněno pár fotek a ukázky hudby.
Teď už stačí jen doufat, že Imaginaerum bude k vidění i v českých kinech.Hurá na Slovensko!

10. srpna 2012 v 23:41 | Jenny the Strange |  Skauting
Zítra v 8:15 ráno bude z vlakového nádraží v našem městě odjížeď vlak do Prahy. Já, a pár mých kamarádek v něm budeme sedět obklopeny přeplněnými krosnami. Z Prahy budeme pokračovat na Slovensko. Ano, jedeme na 11. Středoevropské Jamboree. Pro ty, co nevědí co to je - je to mezinárodní setkání skautů a skautek, konkrétně tohle středoevropské. Na 100% tam budou Češi, Slováci, Poláci a Maďaři. Toto jsou 4 pořadatelské země, jinak bytam měly být ještě další. Osobně doufám, že tam budou Britové a hlavně Finové. A k čemu je to vlastně dobré? Poznáte nové lidi (ať už cizince nebo čechy), dozvíte se něco nového o každé zemi, která tam je a můžete si s cizni vyměňovat šátky a nášivky na kroj (pro neznalé - nepředstavujte si kroje - jako kdysi já - jako nějaké nazdobené sukně atd. jako jsou třeba na Moravě - ve skutečnosti to je béžová košile s nášivkami). Mimo to je tam i bohatý program, adrenalinové sporty, rafting a podobně. :)

Co se týče jiných skautských setkání, letos o prázdninách proběhla ve Finsku Roverway (doufám že se to tak jmenuje) což je setkání roverů (skautů 15let a více) a loni ve Švédsku proběhlo celosvětové Jamboree. Jo, jak já jsem tam chtěla jet! I když to bylo nejblíže ČR za velmi dlouhou dobu, stejně to je stále daleko, takže to stálo něco okolo 16 000Kč. Příští celosvětové bude v Japonsku, další myslím v USA.

No, mé účasti se celosvětové Jamboree nejspíš nedočká, ale to Středoevropské mě přivítá už za 18 hodin a 18 minut! :D


Day 02 - Your least favorite song

7. srpna 2012 v 19:16 | Jenny the Strange |  30 Days Song Challenge

Má nejméně oblíbená píseň... Zde jsem trochu váhala, jak je to myšleno. Nakonec jsem zvolila píseň "Murder" od kapely Within Temptation. S touto kapelou nemám problém, patří mezi mé oblíbené, ale tuhle píseň moc nemusím.


I am the voice of Never-Never-Land...

2. srpna 2012 v 14:02 | Jenny the Strange |  Nightwish

Od Nightwish jsem jako první slyšela píseň Amaranth z alba Dark Passion Play. Bylo to někdy o prázdninách 2010, což znamená někdy ve stejnou dobu, jako když jsem začala poslouchat Evanescence. Líbilo se mi to, přečetla jsem si o nich článek na Wikipedii a neměla sebemenší tušení, kdo je Tuomas Holopainen.
Pak u mne tato kapela lehce upadla do zapomnění... V prosinci 2011 jsem si kvůli článku o Evanescence koupila číslo rockového magazínu Spark, kde byl hlavním článkem rozhovor s Tuomasem. Rozhovor byl věnován novému albu Imaginaerum. Nejvíce mě zaujal popis písně "Song of Myself", kterou jsem si šla hned po přečtení pustit... Popisem v článku mě zaujaly i písně "Scaretale" a "Turn Loos The Mermaids". Později už jsem znala všechny písně z alba.
V rozhovoru se samozřejmě nemluvilo jen o albu, ale i o stejnojmeném připravovaném filmu, kterého se od té doby nemůžu dočkat.30. dubna Nightwish vystoupili v Praze. Byla jsem přemlouvána, abych tam šla. Ano, chtěla jsem tam...ale Evanescence jsou pro mne prioritou, takže mi nezbylo nic jiného, než sedět doma a tiše truchlit nad jedinečnou šancí je vidět. To samé jsem praktikovala v červenci, když hráli na fastivalu Masters of Rock. V tu dobu jsem byla na táboře, kde máme pár vedoucích, kteří tam byli - samozřejmě se vrátili v jejich tričkách.


Pozn.: Pokud by se vám stýskalo po zimě, pusťtě si píseň Taikatalvi! ;)