POKRAČUJI NA ADRESE: http://strangeness13.blogspot.cz/

Říjen 2013

Gymplfest Kladno 2013

28. října 2013 v 18:36 | Jenny the Strange |  Zažila jsem...
Dlouho jsem přemýšlela, jstli to mám zveřejnit nebo ne. Dospěla jsem k názoru, že to tady stejně skoro nikdo nečte, takže to klidně zveřejnit mohu.

28. září 2013 se v kladenské zámecké zahradě konal Gymplfest. Tento festival uspořádali za podpory města studenti a absolventi Gymnázia Kladno. Během dne se na podiu vystřídalo celkem 8 kapel, ve vedlejším klubu Barn probíhal další program (chemické pokusy, ...). Kapely byly různých žánrů, jedinou podmínkou pro vystupování na Gymplfestu bylo, aby alespoň jeden člen z kapely byl studentem/absolventem gymnázia.

V 11 hodin dopoledne to celé odstartovala kapela Pandora Fields. Byl to jejich vůbec první koncert, já jsem tam bohužel nebyla. Přišla jsem až na druhou kapelu - pokračovatele nedávno pozastaveného projektu Don't Wake Up a Swan - Anzu. Pro toto corové uskupení to byl též první koncert. Nějak jsem nevěděla, co mám od nich očekávat, ale o to víc se mi jejich hudba líbila. Doufám, že se mi povede zajít na jejich nějaký další koncert.

Floor Jansen zůstává!

12. října 2013 v 23:52 | Jenny the Strange |  Nightwish
Vím, že jdu trochu s křížkem po funusu, ale možná se najde někdo, kdo to ještě nezaregistroval.


Nightwish vydali ve středu 9. října oficiální zprávu, ve které jsme se mohli dozvědět hned 2 skvělé novinky. Tu první jsem očekávala a jsem opravdu ráda, že to takhle dopadlo. Zpěvačka Floor Jansen, která byla od 1. října 2012 jako host na turné, je od teď oficiálním členem kapely!

"Nemohu popsat slovy, co cítím! Tohle spojení překrašuje všechny meze a nedokážu vám říct, jak je skvělé pokračovat v této úžasné cestě s mýmy novými bratry! Jednou jsem měla sen...a to je on!!!"
(pozn.: v originálu poslední věta zní: "Once I had a dream...and this is it!!!" - pokud by to někdo nepoznal, jsou to slova z pésně Dark Chest of Wonders.)

Druhou zprávou je fakt, že se z nich stala 6ti členná kapela. Oficiálně s nimi zůstává i Troy Donockley, který s nimi splupracuje již několik let.
29. listopadu vydají CD a DVD s názvem Showtime, Storytime, na kterém budeme moci nalézt záznam koncertu, jenž byl pořízen na festivalu Wacken Open Air, dokument z celého turné a nejspíše i další věci. Již je zveřejněn trailer a tak trochu tajně i píseň Storytime - k zhlédnutí níže.

Storytime:

Praga mater urbium

7. října 2013 v 16:40 | Jenny the Strange |  Fotím
Praha matka měst. Praha město stověžaté. Hlavní město Praha. Toto město si získalo hodně přívlastků... Velkoměsta nesnáším - radši mám přírodu, ale Praha je město, které mám opravdu ráda. Je to asi díky památkám. Už když mi bylo asi 5 let, mamka mne brala na výlety po Praze, po památkách. Bydlím ve městě, které je od našeho hlavního města opravdu kousek (téměř před domem mi staví autobus, kterým se za 30-40 minut dostanu do Dejvic), takže mám možnost snadno se tam dostat. Opravdu mi hlava nebrala jednu z hodin zeměpisu v 9. třídě na základce. Zrovna jsme Prahu probírali a paní učitelka se jedné dívky ptata na něco o železniční trati, která spojuje naše město s Prahou. Ta jí odpověděla, že teda jako do Prahy vlakem fakt nejezdí, že jen jezdí autobusem na Zličín. Ano, zličínský obchodní dům Metropole. To je asi tak jedinné, co naše třída znala. A dělá se mi z toho opravdu špatně. Jak jsem již psala - po Praze jsem jezdila asi od 5 let, takže teď se v některých částech celkem dobře vyznám.

Jsem introvert... A co jako?

6. října 2013 v 21:02 | Jenny the Strange |  Myš Lenky
"Pojď, půjdeme ven a budeme tlachat o nesmyslech, abysme nevypadaly jak uzavřený socky." Tohle pronesla jedna slečena na našem adaptačním kurzu směrem ke své kamarádce. Stále se domnívám, že to byla narážka na mě - za celé 3 dny jsem s holkama na našem pokoji prohodila maximálně 5 vět. Většinu času jsem strávila s holkama z vedlejšího pokoje. Ano, jistě jsem působila uzavřeně, ale stejně nechápu význam označení "uzavřená socka". Autorka tohoto označení zjevně odmítá akceptovat fakt, že někteří lidé jsou jednoduše introvertní. Ano, patřím mezi ně i já. Nedokážu se sama seznámit s cizím člověkem. Když nemusím, moc nemluvím a to ani před kamarády - jednou mi jedna kamarádka řekla, že je téměř nemožné mne rozmluvit a že si vedle mne připadá ukecaná. Jsem ráda sama - letos na táboře jsem se tak trochu zhroutila právě z důvodu, že už jsem dlouho byla mezi hodně lidma a chyběla mi moje "domácí pohoda" - když si sama v pokoji poklidně poslouchám písničky a není kolem mně 30 lidí. Mohla bych vyjmenovat spoustu dalších "příznaků" (nevím jak jinak to nazvat), ale to by asi bylo na dlouho. :)

Simone Simons má chlapečka

6. října 2013 v 20:46 | Jenny the Strange |  Epica
V dubnu se objevila oficiální zpráva, že zpěvačka kapely EPICA, Simone Simons je těhotná. Z tohoto důvodu Epica musela zrušit od 1. července všechny koncerty, včetně českého festivalu Masters of Rock. Tím pádem na MoRu vystoupí v roce 2014 (a tím líp pro mne, aspoň je uvidím). Četla jsem reakce lidí, kteří na ní nadávali, že si teď Epica musí dát pauza atd... Tyto reakce mi přijdou opravdu nesmyslné - když si vezmeme takovou kapelu Evanescence, ti jsou schopní dát si pauzu 5 let (naprosto to chápu) a téměř se v té pauze neozývají. Kdežto Epica v "pauze" nahrává nové album, které vydají koncem dubna 2014 a pak hurá znovu na turné! Já osobně tohle opravdu obdivuji a nechápu lidi, kteří mají Simone její těhotenství za zlé...
V pátek se na net dostala zpráva, která oznamovala že

Simone ve středu 2. října ve 23:26 porodila chlapce, kterého pojmenovali Vincent G. Palotai!

"Vincent i já se máme skvěle. Je to úžasný malý chlapeček. Děkujeme za všechna milá příní, která nám posíláte. Moc nás to těší! S láskou, rodina Palotai."