POKRAČUJI NA ADRESE: http://strangeness13.blogspot.cz/

Leden 2014

Jak jsem (ne)krmila labutě

15. ledna 2014 v 22:37 | Jenny the Strange |  Zažila jsem...
Dnes jsem po několika měsících opět jela navštívit alergologii v pražském IKEMu. Opět budu půl roku brát vakcínu proti pylové alergii, brr... Areál krčské nemocnice mám opravdu ráda - kolem je les, ze kterého se do areálu nemocnice přestěhovali mufloni. A je jich tam opravdu hodně. Obdivovala jsem je tam už před pěti lety, kdy jsem tam jezdila za předčasně narozeným brtarem (tehdy byl tak tichý..). Dnes jsem procházela kolem poměrně velkého stáda - na konci článku nepřibližovaná fotka (ano, mám na mobilu strášně kvalitní foťák).

Cestou domů jsme se ještě zastavili na Rašínově nábřeží, aby brácha mohl krmit labutě. Nějak mě to nelákalo, a tak jsem se šla mrknout do Drakkarie, ale nic jsem si tam nekoupila, neboť např. přívěšky na krk se dají sehnat až o 100Kč levněji, než v tomto obchůdku. Nakonec jsem šla také k Vltavě na labutě. Už jen když viděly, že máme v ruce rohlíky, začaly k nám připlouvat. A také se k nám slétli rackové a holubi. Asi tak minutu jsme krmili labutě, ale následně to přešlo v krmení racků - kousky rohlíku ,,lovili" v letu, takže když se házelo labutím, obvykle to na hladinu vody ani nestačilo dopadnout. Když tam ti rackové tak poletovali, bavila jsem se tím, že jsem jim to házela nahoru do vzduchu a oni to stihli ,,ulovit" a ještě se u toho porvat. Samozřejmě u toho také vydávali patřiční hluk.

When we fail nature speaks to us all

11. ledna 2014 v 11:31 | Jenny the Strange |  Příroda

Ve středu a čtvrtek jsem odpoledne venku chodila v tričku. Ano, všichni okolo sice byli v bundách, potkávala jsem i jedince zachumlané do šál a čepic, ale to nemění nic na tom, že je nezvykle teplý leden. Mě osobně to nijak zvlášť nevadí, nesnáším zimu a sníh, takže mi to teoreticky vyhovuje... Ale prakticky ne. Protože tohle není normální. V prosinci jsem viděla na stomech kočičky. Zaslechla jsem, že někteří stěhovaví ptáci neodlétli. V minulém roce (pro upřesnění 2013) počasí také nebylo nijak obvyklé. Leden mrazivý byl, to si pamatuji. Ale zima byla nezvykle dlouhá - říkalo se ,,květen, topím jak kretén" a myslím že ještě ,,červen, na loďce jedem" - nebo něco takového, co se týkalo povodní. Lidé si říkají, že se příroda zbláznila. Absolutně se pletou. Ona přesně ví, co dělá. Díky tomu, co si o přírodě a celé Zemi myslím, mne mnozí budou mít za blázna. Ale nejsem sama, kdo v tohle věří. Země je živá. A to, co mi jí uděláme, to nám ona vrátí. Tohle jsem si vždycky myslela, ale hudební skupina Omnia mne přivedla na trochu jinou variantu - ona nám to nevrací, ale promlouvá k nám. Tedy to, že k nám promlouvá jsem věděla, ale nějak jsem si to nespojila s tím neobvyklým počasím.

Už kdysi jsem chtěla napsat článek o písni I Don't Speak Human od již zmiňované skupiny Omnia a hlavně o jejím poselství. Text je o tom, co by nám asi tak zvířata chtěla říct. Ale myslím si, že tohle by nám chtěla říct i sama Země.

You people like a cancer grow, destroying all you see
And 7 billion mutant monkeys, won't listen to me