POKRAČUJI NA ADRESE: http://strangeness13.blogspot.cz/

Únor 2014

Život není samozřejmost

26. února 2014 v 19:41 | Jenny the Strange |  Myš Lenky
Spoustě lidí přijde směšné, jak kupříkladu křesťané Bohu za vše děkují. I já děkuji - přesně nevím komu či čemu, ale každý večer vyšlu děkovnou myšlenku za to, co jsem mohla zažít, co všechno se stalo, ale i za to, že jsem zdravá, že mi bije srdce a dýchám. Ve všem špatném se vždy snažím nalézt i dobrou stránku. I když tomu tak nebývalo vždy, svého života si vážím. Existují však lidé, kteří to takto neberou, ba dokonce se svým životem hazardují. Nejhorší ale je, když si lidé zahrávají se životy ostatních. To už snad ani nejsou lidé… I zvířata se snad chovají lépe. Ať už jsou to kuřáci, kteří dělají nedobrovolné kuřáky z lidí kolem nebo lidé, kteří potřebují peníze a tak jdou zabít například taxikáře nebo dokonce teroristé, jež vůbec nechápu - to všechno jsou lidé, kterým zjevně nedochází cena lidského života.

The Quantum Enigma

19. února 2014 v 16:04 | Jenny the Strange |  Epica
Jak jsem již zmiňovala, nizozemská skupina Epica na jaře vydá své v pořadí šesté studiové album. Oficiálně vyjde 2. května (v Evropě) a ponese název The Quantum Enigma. Nejprve bude album 30. dubna představeno na koncertu v Tilburgu, který po téměř roční pauze odstartuje turné. Češi nové písně budou moci slyšet naživo v červenci na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. Tímto albem chce Epica po deseti letech na metalové scéně odstartovat novou éru - dle slov kapely je toto album týmovou prací jako nikdy před tím a hudba je více drsnější a moderní.

Album bylo nahráno v Sandale Recording Facilities v Nizozemí, jeho producentem je Joost van den Broek a mix měl na starost Jacob Hansen.
Již byl zveřejněn přebal a seznam písní:


Pohodlnost dnešního světa

9. února 2014 v 12:57 | Jenny the Strange |  Myš Lenky
Konečně jsem dopsala a odevzdala ročníkovou práci na základy společenských věd, takže zase můžu psát něco sem. I když bych se radši měla učit, tak mi to nedá, a musím i já přispět svými myšlenkami k tématu týdne "Dnešní svět". Ano, mohla bych nadávat na to, jak všichni ničíme přírodu a tím celou Zemi. Jak jsou všichni lidé špatní a místo toho, aby se spolu bavili, tak koukají do svých chytrých telefonů, tabletů a dalších nesmyslů, které mi nesmějí přes práh domu. Nebo také na to, že všechno děláme vlastně kvůli penězům. Co musím dělat? Každý den chodit do školy. Proč? Abych mohla jít studovat na vejšku a s titulem získala nějakou dobrou práci. Na co dobrou práci? Abych vydělávala dost peněz a měla tak z čeho žít… I když se nám to bude líbit sebeméně, musíme uznat, že v téhle době se bez peněz prostě neobejdeme.

Teď chci ale nadávat na pohodlnost téhle doby. Zrovna v pátek večer dávali v televizi seriál První republika. Sledovala jsem to jen tak na půl oka, ale vysledovala jsem, že tam byla holčička, která málem zemřela na španělskou chřipku. Nějak jsme se o tom doma bavili a dospěli jsme k tomu, že teď by na horečky dostala Ibalgin, nějaké další léky a byla by to pro lékaře nenáročná záležitost. Podívejme se ale ještě dál, než do doby před devadesáti lety. Ve středověku se dalo umřít snad na cokoli, ve čtyřiceti letech měl ještě málokdo zuby… Stačilo mít nějakou ošklivější rýmu (jako já v říjnu), ta se mohla dostat do uší, mohly prasknout bubínky, to by se mohlo zanítit a průšvih byl na světě. A když si vezmeme například takové narození dítěte - v mnoha případech mohlo velice brzy zemřít a samozřejmě při porodu mohla zemřít i matka. Vůbec je nynější medicína velice pokročilá a vyřeší spoustu věcí. Proto je nás také sedm miliard, že…