POKRAČUJI NA ADRESE: http://strangeness13.blogspot.cz/

Duben 2014

Melodiae Noctis V

15. dubna 2014 v 21:12 | Jenny the Strange |  Zažila jsem...
5. dubna 2014 po čtyřměsíční pauze symphonic-power metalová kapela Falcar po boku s brněnskými Wolfarian zaútočili na kladenskou Poldofku. Naše parta u toho samozřejmě nesměla chybět. Odcházeli jsme vykoupaní ve vlastním potu, s vyřvanými hlasivkami, bolavými krky, někdo i s boulí na hlavě, ale hlavně naprosto šťastní a nadšení.

Akce naší party byla poněkud delší, slezli jsme se dlouhou dobu před koncertem. Hráli jsme Dračí doupě, koukali na několik dílů Hry o trůny, dokonce jsme vylezli ven zahrát si něco, co mělo připomínat volejbal a následně softball. Tohle všechno nás naladilo na skvělou náladu a mohlo se vyrazit do Poldofky. Já, Róza, Bára a Lukáš jsme všichni byli v černém a v gládách, takže naše poněkud nemetalová kamarádka Lenka mezi námi lehce vyčnívala. Před klubem jsme ještě chvíli čekali na Álu - mezitím začalo přicházet stále více černooděnců a byla nám nabídnuta placka Headbang teamu, díky které se naše finanční výdaje za tento večer snížily o celých 5 korun. Kolem půl osmé Poldofka otevřela své brány a my si v jejích útrobách obsadili jeden stůl. Když jsme se tak rozhlíželi kolem, zjistili jsme, že jsme vlastně nejmladší účastníci a že ti ostatní kolem nás tvoří jednu partu.

Smyphonic-folk metalová banda Wolfarian ještě chvíli nazvučovala a úderem osmé začala hrát. Jakmile jsme s holkami slyšely growling zpěváka, hodily jsme po sobě výrazy "sakra, ten je úžasnej" a dalších několik písní jsme zůstali na balkonu. Když onen zpěvák poprosil, aby se dolů pod podium přemístilo více lidí, neváhali jsme a celá naše parta šla. Po nás tam přicházelo stále více lidí, až tam vznikl celkem slušný kotel. Growling ještě doprovázel ženský zpěv, mimochodem na tomto koncertu Wolfarian představili novou zpěvačku. Jak jsem zmínila, je to symphonic-folk metalová kapela, takže klasické metalové hudební nástroje živě doprovázely i housle a flétna. Hudba to byla opravdu skvělá, jen mi přišlo, že zpěvačka mohla být více slyšet. Někdy ke konci jejich setu si na podium pozvali bratry z Falcar a jeden song tak obohatili druhou kytarou a hlubokým mužským hlasem. Zhruba kolem deváté se s námi kapela chtěla rozloučit, ale my jsme chtěli přídavek a bylo nám vyhověno. Po jedné přidané písni už ale začali vyklízet podium pro hřeb večera.


Pro bohy proč...?!

11. dubna 2014 v 21:56 | Jenny the Strange |  Příroda
Jako každý pátek jsme dnes měly skautskou schůzku. S naší družinou světlušek jsme šly ven a naštěstí s námi šly i Orlice (ano, žel bohům už tam aktivně nepatřím). Místo toho, abych šla rovnou na hřiště jsem se trochu loudla za ostatními a rozhlížela se po lese. Což ostatně často dělám i z bezpečnostích důvodů - ne nadarmo tomuto místu říkáme "feťácký lesíček". A jak jsem se tam tak rozhlížela, mezi stromy jsem spatřila oheň. Nejdříve jsem si myslela, že to bude nějaký ohýnek bezdomovců, jak už jsme jednou také zažily. Věnovala jsem tomu větší pozornost a zjistila jsem, že plamen je poněkud úzký a poměrně vysoký. Co to sakra je? Ihned jsem šla za svou spoluvedoucí Luckou, jestli to vidí také. Ihned se tam běžela podívat. Já zatím zalarmovala Orlice, aby Lucce kryly záda, kdyby tam byli nějací nebezpeční lidé. Delší dobu se nevracela a my jsme chtěly pokračvat v programu. Když se vrátila, řekla nám, že hoří strom, hasí to tam lesník a chce nějaké hadry na hašení.

Zavolala jsem tedy vedoucí, která zůstala v klubovně. Holky tam šly nějak hasit a během chvíle byl vidět spíše sloup kouře než ohně. Po několika minutách dorazila pomoc z klubovny i s vodou. A tak jsme tam stály a lily vodu na zčernalý kmen stromu. Smrdělo to, čoudilo to a kladlo otázky. Ten člověk, který na první pohled vypadal jako lesník, ale nejspíš jím nebyl, nám k tomu něco málo řekl. Prý viděl nějaké kluky to zapalovat. A prý tam těch ohníčků měli víc a všechny jim je uhasil. I když kmen už nehořel, raději jsme ještě chtěly jít pro další vodu k rybníku - k naší smůle byl vyschlý. Byli tam ovšem nějací chlapci, kteří o ohni zjevně něco věděli a ukazovali nám další místa, kde hořelo. Dokonce se tam našel i natrhaný papír sloužící k podpalu.