POKRAČUJI NA ADRESE: http://strangeness13.blogspot.cz/

Červen 2014

První bitva dobojována

27. června 2014 v 21:29 | Jenny the Strange |  ...život...
A je to tady. Po deseti měsících boje jsem dnes s vítězoslavným úsměvem odcházela těžkými dřevěnými dveřmi z hrůzostrašné žluté budovy, cítila se jako "mighty warrior" a v ruce držela papír s jedním důležitým slovem a to "Prospěla". Největší protivnicí mi byla mocná Garrulus, jejíž největší zbraní byly kvadratické nerovnice s parametrem a hned po ní drobná Ciconia, jenž nás mučila záplavou vzorečků a učením dávných mistrů jako byli Archimedes, Newton a Pascal. Velmi mě děsí to, že další bitvy, a ještě k tomu náročnější, budou ještě tři. Již teď moc nechybělo k tomu, abych přišla bojovat i v srpnu. Bohové při mě ale naštěstí stáli a pomohli mi tuto hrozbu odklonit. Někteří moji spolubojovníci ovšem to štěstí neměli, a tak jim budu držet palce. Co se dále týče toho papíru, na kterém jsou zaznamenány mé úspěchy a (především) neúspěchy, byla jsem otcem označena za skokana roku. Mé dějepisné znalosti se během pěti měsíců transformovali z výborných na dobré (ale já za to nemůžu!) a naopak mé vědomosti z oblasti biologie se přesunuli z dostatečné úrovně na chvalitebnou.

Plamenná legie udeřila!

25. června 2014 v 22:51 | Jenny the Strange |  Zažila jsem...
7. června se v kladenské Poldofce uskutečnilo již šesté pokračování koncertní série Melodiae Noctis. Tentokrát se domácí symphonic-power metalisté Falcar podělili o fanoušky s gothic rockovou Tezaurou přímo z moravské metropole.

Tentokrát jsme vyrazily v menším počtu než v dubnu. Před klubem jsem se sešla s Rózou a Bára s Álou přišly až později. Asi tak po dvaceti minutách začala hrát brněnská kapela Tezaura. Hudba této bandy se mi asi tak před dvěma lety celkem líbila, ale od té doby se zjevně lecco změnilo, teď už mi tento styl nic neříká. Kapela v čele se zpěvačkou Lori, připomínající Barbie panenku, vydala v září 2013 album s názvem Unleash the Butterflies. Zaznělo spoustu písní pocházejících z tohoto alba a to včetně písně Mechanical Ballerina mající i svůj videoklip. Po písni Run Kitty Run jsme si šly s naší partou sednout, dokonce se k nám připojily Áliny další kamarádky, takže o zábavu bylo postaráno.


Naší "zábavou" se stalo zachraňování sklenic od piva a popelníku před Álou, která s nimi chtěla hrát skořápky. Byly jsme úspěšné, ani jedna věc se nerozbila. Celkem nás potěšilo, když se oznámila poslední píseň. U stolu nuda nebyla, ale hudbou jsme byly značně otrávené - protijed ovšem již chystali kladenští "Felčaři". Už během nazvučování jsme sešly k podiu, aby nám náhodou nic neuteklo.

Origins

25. června 2014 v 22:44 | Jenny the Strange |  Ostatní
Je to zvláštní, ale všechny tři kapely, které u mě soupeří o tu nejoblíbenější letos vydávají nové album. Epica ho vydala před téměř dvěma měsíci. Na novinku Eluveitie si však budu muset ještě počkat - a to do 1 srpna. Ještě dříve, než sympatičtí Švýcaři novou desku vypustí do světa, zahrají nám na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. Doufám, že zazní i něco málo z chystaného alba, především píseň King, kterou již zveřejnili. Mimochodem, Origins je prvním albem s novou houslistkou. Koncem minulého roku odešla Meri Tadic - jedna ze zakládajících členů - a nahradila ji Nicole Anspeger.


Tématicky se album jako obvykle obrací ke Keltské kultuře. Na albu Helvetios jsme se mohli dozvědět něco o událostech z let 58 - 52 př. n. l., tentokrát však Eluveitie obrací svou pozornost více do minulosti, až k dávným mýtům. Rozhodně je na co se těšit, jak po hudební sránce, tak po té textové.

EPICA - The Quantum Enigma

25. června 2014 v 22:31 | Jenny the Strange |  Epica

2. května 2014 nizozemská kapela Epica vydala již šesté studiové album a to The Quantum Enigma. Jedná se o první album z druhé dekády existence této symphonic-metalové bandy. Jak kapela avizovala již dříve - na tomto albu znějí jinak, než v předchozích letech. Hudba zní více tvrdě a novopečené mamince Simone Simons se trochu změnil hlas a navíc zpívá jiným stylem nežli dříve. Další změnou, která se na zvuku nejspíše podílela, byla výměna producenta - stal se jím Joost van den Broek. Už jen přebal této desky, jehož autorem není nikdo jiný než Stefan Heilmann, nutí k hlubokému přemýšlení a koncept alba včetně jednotlivých textů jakbysmet.
Čeští fanoušci mohou nové písně slyšet naživo v červenci na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích nebo 20. ledna v pražské Meet Factory - spolu s kapelou Dragonforce. A co že si to na nás Holanďané v jejich novince přichystali?