POKRAČUJI NA ADRESE: http://strangeness13.blogspot.cz/

Prosinec 2014

FREEDOM CALL, Nová Chmelnice, 12.12. 2014

28. prosince 2014 v 16:42 | Jenny the Strange |  Zažila jsem...
12.prosince 2014 se v pražském klubu Nová Chmelnice rozjela happy metalová party. Němci Freedom Call rozskákali snad každého fanouška v sálu.

Mou velmi oblíbenou kapelu Freedom Call jsem tento večer viděla naživo již podruhé. Problém byl v tom, že když jsem je viděla poprvé na festivalu Masters of Rock, byla jsem polomrtvá a jejich výstup sledovala v polospánku z tribuny. Musela jsem tento hřích napravit a tak jsem se vydala na pražský koncert. S Rózou, Martinem a Houmem jsme před klubem stáli asi 10 minut (já a Róza jsme mrzly) a pak nás vpustili dovnitř. Krom toho, že jsem si konečně mohla pořádně užít happy metalovou party, byl tento koncert pro mě důležitý i díky tomu, že to pro mě byla první akce, kam jsem šla jako redaktorka musicweb.cz .

OMNIA, Norimberk, 4.12. 2014

27. prosince 2014 v 0:21 | Jenny the Strange |  Zažila jsem...
Ve čtvrtek 4.prosince 2014 norimberský klub Hirsch otevřel svá vrata pro válečníky Země a další příznivce pohanského folku. Pětičlenná nizozemská banda Omnia si pro své fanoušky připravila hodinu a půl "pravé hudby s pravými nástroji pro pravé lidi". A bylo to famózní!

OMNIA. Skvělá kapelka prezentující svou hudbu jako PaganFolk vznikla v roce 1996. Založili ji (nyní manželé) Steve "Sic" a Jenny a nyní má na kontě celkem sedm studiových alb, z toho poslední, Earth Warrior, vyšlo letos na jaře. Hudba obecně se dá považovat za kouzlo…a tato hudba má neobyčejnou moc. Nejen, že v sobě ukrývá ohromnou dávku energie, texty vás mohou vyburcovat něco udělat. Obvykle něco udělat s přírodou. Nebo se alespoň zamyslet nad dnešním světem…