POKRAČUJI NA ADRESE: http://strangeness13.blogspot.cz/

Červenec 2015

(Téměř) Dva dny bez ničeho - den druhý

27. července 2015 v 21:00 | Winn |  Skauting
Den první k přečtení ->zde<-


Zpáteční cestu jsme chtěly trochu obměnit a tak jsme za Kamýkem odbočily ze žluté a vydaly se do malé civilizace jménem Drážkov. Bylo tam mrtvo. Prošly jsme kolem Váchova špejcharu a chtěly pokračovat na Skrýšov. Nikde však nebyla cedule a tak jsme na křižovatce odbočily špatně. To však odhalila "babička motorkistka", která byla zvědavá, kam to jdeme. Byla celkem milá. Do teď nevím, proč jsme se jí nezeptaly na práci, i když už jsme měly hlad a rohlíky jsme si nechávaly na horší časy. Vrátily jsme se na křižovatku a pokračovaly po silnici do Skrýšova. Zde už jsme měly opravdu hlad, ale také zde moc lidí nebylo. Oslovily jsme nějaké lidi na zahradě, ale ignorovali nás. Najedly jsme se alespoň jablek z jabloní na návsi a po cestě ke Svatému Janu i nezralých kukuřic z pole. Ve Svatém Janu už bylo živěji, ale ptaní se lidí bylo teď na mě a já prostě neměla tu odvahu. Začalo být pěkné vedro. Šly jsme tedy dál po žluté, zpět k táboru. Na práci za jídlo jme se chtěly zeptat v osadě nad naším táborem, v případě neúspěchu pokračovat do Dublovic.

(Téměř) Dva dny bez ničeho - den první

27. července 2015 v 20:58 | Winn |  Skauting


Skauting je mimo jiné i o posouvání svých hranic, o zkoušení nových, často šílených věcí. Často k tomu slouží výzvy oficiálně vydané Junákem. Výzvy ve stezkách jsou skvělé, a tak jsme se Zebrou vydaly na (téměř) Dva dny bez ničeho.

Müzli je všude!

1. července 2015 v 20:26 | Winn |  Skauting
Vedení skauťat je někdy opravdu vyčerpávající. Proto i my, co jen vedeme a nemáme stálý roverský kmen si někdy musíme připravit roverskou akci. K téhle jsme se inspirovaly v Roverském diáři. Rozhodly jsme se splnit výzvu 24 hodin ve tmě. V naší sklepní klubovně není nic těžkého vytvořit tmu. Stačilo zakrýt luxferové ,,okno" na chodbě, vyvěsit upozorňující plakátky v případě nečekaných návštěv a zavřít se do klubovny našeho oddílu, kde žádný zdroj denního světla jednoduše není.